Чиновницю підозрюють у зловживанні при реєстрації прав власності на землю

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозру чиновниці за зловживання при реєстрації прав власності на землю.
Слідчі Прилуцького райвідділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили державного реєстратора однієї з територіальних громад району про підозру у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди та у несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах. Збитки від злочинних дій чиновниці склали майже 300 тисяч гривень.
В ході досудового розслідування слідчі поліції встановили, що державний реєстратор порушила низку законних вимог при реєстрації права власності на декілька земельних ділянок, розташованих у територіальній громаді поблизу м. Прилуки.
Слідчі встановили, що чиновниця, переслідуючи мету отримання неправомірної вигоди, погодилася прийняти до реєстрації документи, подані неналежною особою. В той же час фізичні особи, які нібито мали стати власниками земельних ділянок, до неї не зверталися та заяв про проведення реєстраційних дій не направляли.
Таким чином, внаслідок умисних злочинних дій реєстратора з власності держави незаконно вибули п’ять земельних ділянок загальною площею майже 10 гектарів.
Також слідство з’ясувало, що в подальшому підозрювана вжила заходів для легалізації своїх протизаконних рішень. З цією метою вона скористалася своїм посадовим правом доступу до інформаційної бази автоматизованої системи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Реалізуючи злочинний задум, чиновниця увійшла до вказаної бази та несанкціоновано змінила там інформацію щодо власників ділянок.
Збитки держави внаслідок протизаконних дій державного реєстратора склали 284 тисячі гривень.
На підставі зібраних доказів слідчий Прилуцького райвідділу поліції за погодженням з прокурором Прилуцької окружної прокуратури повідомив чиновниці про підозри:
— у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 статті 365-2 Кримінального кодексу України);
— у несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло значну шкоду (ч. 3 статті 362 Кримінального кодексу України).
За тяжчою з них, зловмисниці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю ще на три роки та з можливою конфіскацією майна.
За повідомленням поліції Чернігівської області

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?